Шкільний Дебатний турнір

    12 грудня в м. Вознесенську пройшов перший загальноміський Дебатний турнір присвячений тижню права, організований Фондом громади Вознесенська, участь в якому взяли 53 учні 8-11 класів з усіх шкіл міста. Головною метою проведення дебатів стало бажання у цікавій та активній формі познайомити дітей з їх правами та обов’язками. Формат, за яким грали учасники – Британські парламентські дебати, де молодь могла приміряти на себе роль «Уряду» або «Опозиції». Теми, які були оголошені на турнірі стосувалися таких актуальних для українського суспільства питань – як дозвіл на носіння вогнепальної зброї з 18 років, можливість дітям працювати повний робочий день, право вступати в шлюб з 16 років без дозволу, право на водіння автомобілю з 16 років та обмеження можливості дітей здійснювати вартісні покупки без згоди батьків.

      Це не просто запропоновані теми до обговорення, а ті актуальні питання, які цікаві саме молоді, тож готуючись до участі у турнірі юнаки та дівчата змогли дослідити ці теми з різних сторін, знайти аргументи «ЗА» та аргументи «ПРОТИ» до кожної теми. Метою кожної з 24 команд було  переконати професійних суддів у правоті своєї позиції, котру вони отримали за жеребкуванням. Ми надзвичайно вражені та вдячні нашим неперевершеним суддям, які присвятили свій час та змогли поділитись  досвідом з учасниками підчас гри. Хочемо особисто подякувати суддям дебатного турніру: Ткаченко Альона та Котляр Валентина - Вознесенський відділ поліції, Лілія Рожнятівська, Гнатюк Петро та Єрьоміна Ірина - Вознесенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Кашарайло Альона, Зубар Наталія, Домарєва Наталія -  Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області, Морозов Олександр та Гаврилова Інна - Вознесенська міськрайонна філія Миколаївського обласного центру зайнятості , Франк Лариса та Вуєва Оксана – депутати Вознесенської міської ради, Пєтіна Катерина –юрист  та  Москальчук Віталій – юрист.

    Хочеться також сказати слова вдячності людям, які долучились до організації та проведення дебатного турніру, а саме адміністрації та працівникам:  Управління освіти Вознесенської міської ради, Вознесенського художнього музею ім. Є.А. Кібрика, Вознесенського міського центру дитячої та юнацької творчості, проекту Київський діалог, Вознесенського міського центру надання безоплатної вторинної правової допомоги та підприємцям міста. Окрема подяка за чудові фотографії Луговому Паші та Берегулі Івану.

     Своїми враження від суддівства поділилась з нами Лілія Рожнятівська -  «Я спостерігала за грою школярів, і інколи мені було складно стримати емоції захоплення, адже те, що говорили наші юні учасники так хотілося б чути сьогодні в Парламенті. Школярі дискутували про можливість вільно володіти вогнепальною зброєю, наводили переконливі аргументи в підтримку своєї позиції: можливість самозахисту, необхідність проходження спеціальної підготовки, демонополізація та легалізації ринку зброї, збільшення надходжень до бюджетів різних рівнів …..  Хоча на кожного з гравців давалося лише 6 хв. для виступу, у їхніх промовах було чимало фактів, логіки та суті. Я вірю, що  рух до осмислених змін у суспільстві можливий тільки за умови наявності критичної кількості думаючих людей, тому ми поставили собі за мету об'єднувати навколо ідей демократії молодих талановитих людей та навчити їх дебатних технологій. Дебатери - це амбітні і розумні молоді люди, котрі, попри молодий вік,можуть змістовно вести дискусії та змінювати громадську думку методом переконання та ведення діалогу.» 

    Суддям було важко визначити переможців тому що кожен, хто став учасником турніру, вже переможець - він навчився мати власну позицію, зміг почути інших, був лаконічним, навчився командній грі, подолав свій страх та тримав удар. Але гра є гра, тому судді відзначили учасників за такими номінаціями: Кращий спікер, Кращий опонент, Майстерність публічного виступу, Кращий знавець теми, Аргументація ораторської промови, Аргументована правова позиція та Лідер командної гри. Призові місця та грошові нагороди від компанії КТК (комп’ютерна техніка та комплектуючі) були розподілені наступним чином:

І місце Самусенко Дарина та Братуха Єлизавета, учні ліцею «Інсайт» .   

ІІ місце Кравцова Діана та Шевель Влад, учні ЗОШ № 8.

ІІІ місце Жеженко Єлізавета та Прокопенко Валерія, учні гімназії.

   Звісно, здається, що комусь дебати дають перемогу, а комусь – поразку. Але насправді переможцями є усі, оскільки людина, яка стає на активний шлях, завжди простіше здобуватиме перемогу в навчанні та дорослому житті! 

 фотозвіт