Мастер-клас "Дім роботів"

  6-7 жовтня у Вознесенську  відбувся масштабний майстер-клас «Дім роботів» участь в якому взяли 68 дітей у віці 6-15 років. Майстер – клас проводиться  Фондом громади Вознесенська спільно з ПП «Синергія» та  Агентством економічного розвитку  в рамках  ініціативи “Meet and Code”,  що впроваджується Ресурсним центром Гурт у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP.

     За цифровими технологіями – майбутнє. Залучити дітей і молодь до цифрового світу – головна мета європейської ініціативи Meet and Code, яка проходить в рамках тижня коду ЄС В Україні протягом 6-21 жовтня 2018 року. Ця ініціатива започаткована у 2013 році Нієле Кроес, єврокомісаром з питань цифрових технологій. Упродовж Тижня Коду сотні заходів проходять в різних країнах Європи і за її межами (в Австралії, Тайвані, Єгипті) Усі вони проходять під гаслом: «Технологія формує наше життя, але ми дозволяємо меншості вирішувати, як її використовувати». Заходи у рамках ініціативи призначені для того, щоб продемонструвати дітям і молоді, як із допомогою програмування можна втілити найсміливіші творчі ідеї. Завдяки Meet and Code вони мають змогу дізнатися, як ІТ працюють і впливають на повсякденне життя. Через дослідження широкого спектру технологій, цифрових тем і програмування вони зможуть розвинути навички, необхідні в сучасному світі.

   Одним з таких заходів став майстер - клас для дітей «Дім роботів» проведений в м. Вознесенську. В рамках заходу було проведено 7 занять для дітей та молоді, в ході яких учасники змогли познайомитися із захоплюючим світом робототехніки та інженерії, отримали  базові уявлення та знання у сфері мікроелектроніки, фізики та робототехніки.

Програма майстер-класу включала в себе: 
- програмування та збирання ліхтаря (знайомство з поняттям струм, світлодіод, аналоговий та цифровий сигнал - діти самі зібрали свій перший ліхтар та запрограмували його на зміну кольору шляхом плескання в долоні);
- збірка і програмування дронів, запуск і політ на них; 

 - створення міні -ботів; 

- малювання 3-Д ручками, створює об’ємних фігур та елементів конструкції для міні – ботів.

       Жуков Андрій співорганізатор заходу поділився своїми враженнями від заходу :  «У нашому місті не має шкіл або будь-яких специфічних навчальних  курсів з програмування та робототехніки для дітей. Але діти наші не відірвані від технічного прогресу. Більшість з них користуються смартфонами, планшетами, ноутбуками та іншими гаджетами – витрачаючи купу часу на перегляд малоінформативного  відео, відеоігри та гаяння часу у соціальних мережах. Саме тому, проведення в м. Вознесенську навчальних заходів спрямованих на популяризації комп’ютерної та IT грамотності , допоможе нам перетворити наших дітей з пасивних споживачів технологій на активних творців. Наша ініціатива спрямована на підростаюче покоління, для якого вміння програмувати надзвичайно важливий навик, який найближчим часом буде абсолютно необхідний для будь-якої більш-менш важливої ​​роботи. Комп'ютерні мови - це новий алфавіт, який вже сьогодні об’єднав людей з різних континентів Земної кулі,   створив нову якість життя, професії та безмежні можливості для кожного у віртуальному світі.. Ми хочемо допомогти дітям  та їх батькам зрозуміти, наскільки захоплюючим і цікавим може бути процес програмування і як ці навички можна використовувати для втілення їхніх ідей!»

     Долучитись до участі у заході могли всі бажаючі учні шкіл міста у віці 6-15 років. Для багатьох з них, це була унікальна можливість спробувати щось нове та відкрити для себе світ програмування та робототехніки. Діти та їх батьки збули у захваті від заходу та з нетерпінням чекають нових освітніх ініціатив в нашому місті.

 

ФОТОЗВІТ