Дебати для молоді - можливість бути почутими!

       В нашій країні  молодь втрачає свій голос, можливість висловлювати думки, усвідомлювати свою значимість в громаді  та в процесах, що відбуваються навколо. Не секрет, що під час навчання в школі молодь майже не залучена до трансформаційних процесів, які відбуваються в країні. Саме тому мета ініціативи «Дебатний турнір» – активніше залучити шкільну молодь до розбудови громадянського суспільства, адже це люди, чиї рішенняі дії вже завтра визначатимуть, якою буде наша держава.

    Дебати вчать брати відповідальність на себе, не бути пасивним спостерігачем, дарують можливість не складати свої думки на полицю, а висловлювати їх, згодом втілюючи в життя бажане, і, звичайно, дебати – це молодіжний рух, де кожен знайде справжніх друзів. За допомогою дебатів учні зможуть  опанувати навички публічних виступів, аналітичного і критичного мислення, навчитесь структуровано та аргументовано викладати свою точку зору, отримаєте можливість розвивати свої лідерські якості.

      Слід зазначити, що шкільні  дебати будуть проходити за форматом парламентських дебатів британського формату. Цей формат було обрано саме тому, що він дозволяє вислухати думку кожного гравця, також доказує, що кожна думка, ідея має право на існування, передбачає розробку плану дій по вирішенню конкретної проблеми. Парламентські дебати - це регламентоване змагання пояснень, гумору та риторичних навичок в умовному Будинку Парламенту. Чотири команди, Два Уряду та Дві Опозиції, складаються із двох дебатерів кожна, та розглядають тему, запропоновану в Парламенті. Кожного раунду пропонується інша тема. Процес дебатів ведеться Спікером Парламенту, який також виконує обов’язки судді. В парламентських Дебатах робиться наголос на швидкому мисленні, логічній аргументації та аналізі, риторичних здібностях, що базуються на дослідженні та попередньо зібраних прикладах. В результаті проведення публічних дебатів у школярів буде підвищено рівень аргументації, публічного виступу, критичного мислення та вміння слухати та поважати іншу точку зору.

      Відтепер навчитись дебатувати зможуть учні шкіл м. Вознесенська та сусідніх ОТГ. Завдяки ініціативі Бальцер Вікторії учасниці проекту #ДавайЗміни#ГодинаЗмін #CivilSocietyCooperation проект «Дебатний турнір», що реалізується в партнерстві з Управлінням освіти Вознесенської міської ради допоможе учням та вчителям освоїти новітні методики. В рамкам ініціативи  у вересні місяці в місті відбулась серія презентацій для учнів та вчителів загальноосвітніх шкіл. За результатами проведеної інформаційної компанії створена ініціативна група молодих людей готових навчатися та творити зміни в своїй громаді.