У Вознесенську проведено дослідження щодо безпеки в громаді

    13 вересня 2018 року в м. Вознесенську були презентовані результати дослідження «Публічна безпеки та довіра до правоохоронних органів». Досллідження було проведено  в рамках реалізації проекту «Діалог громадськості, влади та поліції задля покращення безпеки в місті», що впроваджується за підтримки Інноваційного Фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проекту підтримки підготовки поліцейських, що реалізується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади. Участь у досліджені взяло 507 респондентів.

   Мета дослідження  – вимірювання ключових показників ефективності роботи правоохоронних органів м. Вознесенська з точки зору громадськості. Зокрема, було досліджено ключові показники довіри/почуття безпеки у нашому місті з точки зору громадськості. Виявлено, що жителі Вознесенська в цілому оцінюють рівень злочинності в місті як середній (58% опитаних) та високий (19%).

   Почуття, що викликає у мешканців злочинність в місті: 11% - Страх; 32% - Тривога; 24%- Занепокоєність; 27%- Хвилювання. Серед факторів, які були названі опитаними, як такі, що найбільше впливають на безпеку в місті, були названі: наркоманія (вважають 19% опитаних); безпека на дорогах (16%); крадіжки (14%) та ін.

    Роботу правоохоронних органів мешканці Вознесенська в цілому оцінили достатньо низько. Так, відмінну оцінку отримав лише суд як орган (і лише від 3% опитаних). Діяльність поліції була оцінена як погано справляються (34% опитаних так вважають); задовільно (35%); добре (18 %). Місцева влада і депутати, а також прокуратура в своїй роботі оцінена опитаними як задовільна на одному рівні (37%). СБУ – 35% - оцінка «задовільно», лише 13% - як добре.

   Одним із факторів низької оцінки та задоволеності населення діяльністю правоохоронних органів, можливо, виступає низький рівень співпраці, зокрема поліції, з громадою. Так, 82% опитаних взагалі нічого не чули про свого дільничного офіцера поліції.  

   Результати опитування щодо питань спільної діяльності в сфері забезпечення безпеки в громаді показали, зокрема, на які правопорушення і як реагували опитувані. Найбільше опитаних стали свідками (або потерпілими) таких правопорушень: крадіжка (31%); порушення правил дорожнього руху (16%), бійки (11%), незаконна торгівля наркотичними і алкогольними речовинами (10%), насилля в сімї (9%) та ін. Про ці правопорушення в поліцію повідомило 64% (що свідчить про досить високу віру в діяльність правоохоронної системи). І 36% - не повідомили про правопорушення. Проте, після звернення до поліції повністю задоволеними залишилися лише 9% опитаних. Абсолютно незадоволеними – 26% тих, хто звернувся про допомогу.   Ще одним обнадійливим фактом довіри до поліції стали результати майбутніх звернень по допомогу. 38% вважають, що звернуться про допомогу до поліції, 23% - до родичів, друзів, достатньо високий показник – 14% - до органів місцевої влади.

Незважаючи, на високий рівень впевненості опитаних в тому, що допомоги слід чекати від правоохоронних органів. Все ж рівень довіри до працівників поліції низький. Довіряють (7%) та Скоріше довіряють – лише 19%. А відчувають себе в безпеці під захистом – лише 17% опитаних.

     Звичайно, рівень довіри до правоохоронних органів впливає на готовність населення до співпраці з поліцією. У Вознесенську не готові співпрацювати 11% опитаних. Високий показник – в якості свідка – 33%, допомозі у проведенні інформаційних кампаній – 29%. І лише 3% опитаних готові спільно патрулювати вулиці міста.

 

      Фактично такі результати говорять про великий моральний запит та надію громади до сумлінного виконання правоохоронними органами своїх функцій. З іншого боку, активність громадськості досить низька. А також громадська думка сформована часто стереотипно та  нелояльно. Великий запит та потенціал громадської участі необхідно підтримувати та розвивати  – адже трохи менше половини опитаних готові до різних форм участі в процесах спільної діяльності та взаємодії з поліцією щодо питань розбудови безпечного середовища в громаді.