Діяльність поліції орієнтована на громаду

Безпека – одна з найважливіших цінностей для людини, а співпраця поліції та громади – найкращий спосіб її гарантувати. Таку взаємодію ще називають англійським терміном Community Policing - вона полягає у тому, що поліція працює, зважаючи на думку мешканців щодо питань громадського порядку у кожному конкретному районі, селі, місті тощо. А головна мета такої взаємодії – створення спільного безпечного простору.

Community Policing – це підхід у щоденній роботі поліції, побудований на принципах постійної комунікації, де:

- поліція та місцева громада відчувають спільну відповідальність за безпеку;

- поліція реагує на місцеві потреби й вимоги, які визначає громада;

- взаємодія і комунікація між населенням і поліцією є ефективною і приносить результати;

- застосовується індивідуальний підхід до вирішення місцевих проблем у взаємодії з населенням та відповідальними органами влади;

- співпраця спрямована на попередження правопорушень і наявний спільний план превентивної діяльності.

Реалізація community policing починається з установлення того, які саме проблеми існують у місцевій громаді. «Поліція має працювати для людей!» – твердження, з яким мало хто посперечається. Але на скільки добре працівники поліції розуміють потреби громади, поінформовані про те з ким із громадських лідерів на місцях можна будувати партнерство та мають знання та навички необхідні для реалізації спільних проектів та заходів в рамках концепції community policing? З’ясувати ставлення працівників поліції, в тому числі діяльних офіцерів, до ідеї налагодження взаємодії з громадськістю та виявлення проблем в сфері налагодження співпраці було покликано наше дослідження проведене у форматі фокус-групи 12 липня. Оскільки взаємодія передбачає участь різних сторін у процесі - 19 липня Фондом громади Вознесенська була проведена друга фокус-група з представниками громадськості м. Вознесенська – головами ОСН та ОСББ, лідерами 3-х громадських формувань в сфері безпеки, депутатами міської ради та громадськими лідерами. В рамках проведення фокус групи, ми намагались знайти відповіді на наступні запитання: «Наскільки безпечно почувають себе жителі та які фактори небезпеки присутні в місті? Як оцінюють жителі роботу місцевої поліції та рівень довіри до неї ? Наскільки взаємодія поліції та громадськості в нашому місті є ефективною та що нам заважає досягти порозуміння?...»

Результати проведення фокус – груп будуть використані в ході розробки інструментарію дослідження громадської думки з питань безпеки та довіри до поліції в м. Вознесенську та презентовані широкій громадськості вже найближчим часом.

Дослідження були проведені в рамках проекту Фонду громади Вознесенська «Діалог громадськості , влади та поліції задля безпеки в місті» за підтримки Інноваційного Фонду з питань взаємодії поліції з громадою на засадах партнерства (CPIF) Проекту підтримки підготовки поліцейських (PTAP), що реалізовується в Україні компанією «Агрітім Канада Консалтинг Лтд» за фінансової підтримки уряду Канади. Мета проекту – налагодження ефективної комунікації між поліцією, громадою та місцевою владою задля безпеки в місті та профілактики правопорушень . Найближчі 4 місяці ми будемо досліджувати стан безпеки в громаді, виявляти проблеми та потреби, проводити інформаційні компанії серед жителів та будувати партнерство між громадськими лідерами, поліцією та владою. Партнерство – це в першу чергу побудова довіри і ми сподіваємось, що в рамках нашої діяльності ми зможемо об‘єднати зусилля поліції та спільноти задля реалізації спільних ініціатив спрямованих на створення безпечних та захищених громад