Школа майбутнього

    Машини без водіїв, будинок з інтелектом, робот, який виконує хатні справи – це не картинка з фільму про далеке майбутнє - це наше сьогодення. Сьогодні ми використовуємо безліч технологій, які полегшують нам життя. АЛЕ… чи зможуть люди достойно конкурувати із машинами через 10 -20 років? За даними Світового економічного форуму більш ніж 5 мільйонів робочих місць, 47% сучасних вакансій зникнуть в результаті розвитку генетики, робототехніки, цифрових технологій. Задумайтесь: 65% дітей, які пішли цього року в школу, будуть працювати на абсолютно нових професіях, які ще не існують зараз.

    Такі виклики потребують змін в системі освіти вже сьогодні. Які навички будуть потрібні, щоб бути кращими за роботів і отримати роботу своєї мрії? Фахівці стверджують: школа повинна трансформуватись! Школа повинна сприяти розвиткові «м’яких навиків», що відрізняють людину від машин: емоційний інтелект, креативність, вміння приймати рішення, ведення переговорів, лідерство, командна робота, управління ресурсами, критичне мислення.... Створення такого освітнього простору не може відбутись насильно, за вказівкою «згори», а має базуватись на розумінні та потребах людей. Дати можливість учням, їх батькам та вчителям впливати на процес реформування освіти та самостійно визначати, які можливості та навики розвивати у дітей покликаний грантовий конкурс «Моя школа» Фонду громади Вознесенська.  Ми маємо вже свій позитивний досвід: другий рік поспіль, проводячи грантовий конкурс на підтримку інноваційних практик та проектів у школах міста. Лише минулого року було підтримано 23 проекта в 12 школах на загальну суму 560 тис. грн., де 1975 учнів отримали реальну користь від їх реалізації.

     Цього року, Фонд громади Вознесенська, за підтримки депутата Верховної Ради України Ільюка Артема та депутатів Миколаївської обласної ради Крета Юрія та Невеселого Владислава оголосив 2-й грантовий конкурс «Моя школа 2018», презентація якого пройшла у 9 учбових закладах за участю 346 осіб: батьків, учнів та вчителів. Завдяки конкурсу в школах Вознесенська є можливість впровадити найсміливіші та найактуальніші ідеї: сучасні лабораторії, гаджети на сонячних батареях, «розумні» стільці та парти, сучасні простори для командної роботи, розвитку креативності та критичного мислення учнів, змістовні перерви, ІТ – проекти та багато іншого. Тобто будь-які ідеї, що покращують навчальний процес, групову взаємодію, творчий розвиток - вітаються та будуть підтримані. Тому що, даний конкурс - одна з небагатьох можливостей в нашому місті, саме для батьків, дітей і педагогів самостійно впливати на формування освітнього  простору в своїх школах.

       Мета конкурсу  - поліпшення умов навчання дітей та запровадження інноваційних освітніх практик в учбових закладах. Пріоритети конкурсу на 2018 р.: розвиток творчої особистості, командної та групової діяльності; інклюзивна освіта, забезпечення безпечних умов навчання; запровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій, облаштування профільних кабінетів, покращення навчального середовища: придбання сучасних меблів, інтерактивних дощок, встановлення спортивних майданчиків, створення осередків неформальної освіти з використанням сучасних інформаційно - комунікативних технологій.

Для участі в конкурсі необхідно підготувати і подати заявку на грант за аплікаційною формою. Отримати аплікаційну форму  можна на сайті організації http://voznesensk-cf.org.ua в розділі Конкурси/Гранти. Кінцевий термін подання проектних пропозицій – 30  квітня   2018 р. Оголошення результатів конкурсу –15  травня  2018 р .   

     Чекаємо ваших пропозицій, і ще більше цікавих та корисних для дітей ідей, вартих бути в втіленими у життя вже у 2018 р.!

 

ФОТОЗВІТ