Допомагаємо всією громадою!

    В нашому місті вже не перший рік діє програма «Врятуймо добру людину». Всією громадою збираються кошти для лікування, підтримуючої терапії чи реабілітації вознесенців, що потребують допомоги. Кошти розподіляються на підставі рішень наглядової ради. Одним з останніх одержувачів допомоги став Прошак Юрій (16 років), учень 10-П класу Вознесенського ліцею «Інсайт». Хлопець наполегливо вже дев’ятий рік бореться з підступною хворобою - ювенільним ревматоїдним артритом.  Це хронічне захворювання, що супроводжується набряком і болем у суглобах. Причини Ювенільного ревматоїдного артриту невідомі. Вважається аутоімунним захворюванням, при якому імунна система людини в результаті збою атакує власний організм. У хлопця у 8 рочків спочатку почали опухати коліна; відразу кинулися до лікарів – отримали безліч консультацій у Києві, Харкові, Львові, Москві. Вдалося ввійти до спеціальної безкоштовної програми лікування у Миколаєві – препаратом «Хуміра». Почалася важка біологічна терапія, що мала тривати пів року. Проте, організм Юри зміг витримати лише 5 місяців. Окрім, покращення в лікуванні артриту, почалися значні побічні дії медикаментів – алергічні та гормональні реакції, врешті стан хлопця так погіршився, що діло дійшло до реанімації. Звичайно, таку програму лікування довелося зупинити.

    Сьогодні терапія зупинена, хлопець отримує консервативне лікування спеціальним препаратом «Метотриксад». Спільними зусиллями громади, небайдужих вознесенців були зібрані кошти у сумі 5 757 грн., завдяки яким  Юра отримав змогу пройти обстеження у Львові, єдиній лабораторії по Україні, де беруть спеціальний аналіз,  та отримав консультації в Миколаєві, де хлопцю призначили лікування, що є більш точними та дієвими. Також кошти були використані на купівлю медикаментів для лікування. Мама хлопця та сам Юра дякують всім сердечним людям за допомогу. Адже, кожна гривня є допомогою, всім велике спасибі!

    Наступним одержувачем допомоги від благодійної програми за рішенням Наглядової ради стає дівчинка 12 років Мокійчук Ліза, в якої в 1 рік і 3 місяці була виявлена хвороба – ниркова недостатність. Ця аномалія сечо-видільної системи в Лізи є набутою після гострих інфекційних дитячих захворювань, одне з яких закінчилося реанімацією. Після чого була виявлена гіпоплазія лівої нирки, рефлюкси з обох сторін. Дівчинка вже 12 років під наглядом лікарів. Сьогодні діагноз – хронічна ниркова недостатність 4 ступеня. В 3 рочки Ліза перенесла операцію, яка прибрала рефлюкс з сечового міхура в нирки ( в 2009 році). Але на сьогодні ефект вже втрачається. В серпні 2017 року родина отримала консультацію в інституті Шалімова (м.Київ). Здали ряд необхідних аналізів, йде підготовка до операції по пересадці нирки та підтримуюча терапія. Мама готується до необхідних аналізів, щоб стати донором для своєї донечки – віддати свою нирку для пересадки. Вже півшляху пройдено. Закликаємо вознесенців підтримати цю родину! Сьогодні наше основне завдання – збір коштів на підтримуючу терапію (кожен місяць необхідний ряд препаратів для хворих нирок, а також всього організму). Без спільних зусиль та нашої допомоги незаможній родині буде вкрай важко пройти цей шлях! Сім’я проживає в с. Бугське, живе заробітками «з городу», викручується як може, виховуючи трьох дітей – у Лізи ще є сестричка (8 років) та братик (3 роки). Сама ж Ліза росте активною привітною дитиною – любить читати, вишиває, малює, співає, навіть виступає на місцевих святкових заходах.

    Зробити звій внесок в лікування Лізи можна в скриньки Фонду встановлені в громадських місцях та магазинах, а також  на  рахунок: Міська благодійна організація "Фонд громади Вознесенська",  код ЕДРПОУ 26445142; р/р 26007053210565, в ПАТ КБ "ПриватБанк" в м. Вознесенськ, МФО 326610, призначення платежу: благодійний внесок на програму «Врятуємо добру людину» для Мокійчук Лізи.

 Не будьмо байдужими! Допоможемо всією громадою!