Переможці грантового конкурсу "Моя школа"

       Світ стрімко змінюються, сучасні умови потребують сучасних підходів і почати було вирішено з реформування та розвитку системи освіти на місцевому рівні. Поспілкувавшись з вчителями, директорами шкіл, батьками та дітьми стає зрозумілим: школа має бути насичена атмосферою розвитку, безперервного навчання та цікавості, забезпечена можливостями для творчості і спорту, розвитку особистості! В нашій країні для змін в системі необхідна активна громадська позиція  та матеріальна підтримка. Фонд громади Вознесенська за підтримки Крета Юрія та Невеселого Владислава провів грантовий конкурс «Моя школа 2017». Мета конкурсу  - поліпшення умов навчання дітей та запровадження інноваційних освітніх практик в учбових закладах.

    До участі у конкурсі було подано 39 проектів від 11 шкіл міста та Вознесенського району. 12 травня відбулася презентація, розгляд та обговорення поданих проектних заявок. Перед конкурсною комісією, до складу якої увійшло 11 осіб,  постала непроста та відповідальна задача – визначити та підтримати ті потреби шкіл, що дійсно допоможуть розвитку учнів.

     Тож, які проекти шкіл заслуговують підтримки, і якою громада хоче бачити сучасну школу?

ІННОВАЦІЙНОЮ

      Школа повинна бути інтерактивною, мобільною (легко трансформуватись та пристосовуватись до потреб дітей) та бути обладнаною сучасними технологіями. Також,  це школа з інтерактивним методом навчання, вільним доступом до інтернету та електронних бібліотек. Саме тому, надійшло дуже багато проектів, які передбачають встановлення в школах інтерактивних дощок, проекторів, комп’ютерної техніки тощо. Такі проекти подали школи №3, №5, №4.

БЕЗПЕЧНОЮ

     Діти проводять в школі більшу частину свого дня, тому школа – повинна забезпечувати їх безпеку. Багато надійшло проектів на створення системи  відео спостереження у школах.  Такі проектні заявки надійшли від гімназії, шкіл № 5, №7, №3, №8, №6 та № 10.

ЗАТИШНОЮ ОСЕЛЕЮ

     Школа – це не лише приміщення, це атмосфера заохочення та розвитку. Саме тому школа нового покоління повинна мати затишну домашню атмосферу, бути чистою та відремонтованою, оснащеною сучасними меблями, просторою і теплою. Так, від початкової школи №1 та школи №10 надійшли заявки на придбання нових меблів для початкових класів. Від школи №2 та №6 – встановлення рекуператорів для оновлення повітря у класах тощо.

СПОРТИВНОЮ

     «У здоровому тілі здоровий дух», чи не так? Були надані проекти, які направлені не лише на розумовий розвиток дітей, а й на підтримку фізичного розвитку. Так, Вознесенська ЗОШ №5 – є центром відпочинку, дозвілля жителів мікрорайону Натягайлівка. Створення спортивного майданчика на території школи, в першу чергу  створить умови для впровадження здорового способу життя, залучення широких верств населення до масового спорту як важливої складової покращення якості та тривалості активного життя населення.

ШКОЛА НЕ АКВАРІУМ, А ОКЕАН…

    Школа має навчати дітей мислити глобально та різносторонньо, бути не лише громадянином країни, а й громадянином світу. Саме тому, має заохочуватись та підтримуватись вивчення іноземних мов та культур. Наприклад, одним з проектів школи №8 є вивчення англійської мови, коли процес навчання має особистісно-орієнтований характер. Придбання спеціальних парт легкої й мобільної форми змінить навчальний простір. Зміна їх розташування відповідно до мети уроку значно покращить процес навчання. Учнів легко можна об’єднати в пари, групи чи влаштувати «круглий стіл», використовувати ігрові прийоми, під час яких діти сидять у певній послідовності. 

ШКОЛА – ОСЕРЕДОК ТАЛАНТІВ

  У школі витає дух творчості та мистецтва, учні виховуються духовно та естетично, школа допомагає розвивати таланти дітей. Одним з цікавих проектів став: придбання акустичних інструментів для учнів ЗОШ №8. Учні будуть мати змогу не тільки слухати, а й виконувати музичні твори. На уроках музичного мистецтва будуть сформовані естетичні та мистецькі компетентності.

ШКОЛА, ДЕ РЕАЛІЗОВУЮТЬСЯ ДИТЯЧІ МРІЇ

        Школа повинна мотивувати до гармонійного особистісного розвитку дитини, стати «школою успіху особистості». Це школа мрій, де кожен учень зможе себе реалізувати як індивідуальність. Одним з проектів конкурсу, що заслужив особливу увагу журі, став проект, які писали особисто діти, учні ЗОШ №5. Учні зазначили: «Ми вирішили, що буде гарною ідеєю створення відкритої бібліотеки, куди учні школи зможуть приносити свої улюблені книжки і ділитися ними із друзями. Це допоможе уникнути багатьох непередбачуваних випадків, коли від суму діти, бездумно розважаючись на вулиці,  травмуються, а також всебічно розвинути інтереси учнів школи, допомогти їм полюбити книжки і мистецтво».

 

Всі найцікавіші та найкорисніші проекти конкурсна комісія обрала та підтримала. Ось їх перелік.

 

Переможці грантового конкурсу «Моя школа 2017»

 

Назва школи Суть проекту Загальна вартість, грн. Власний внесок, грн.
Початкова школа Придбання сучасних меблів для первачків 36720 3670
Гімназія Безпечна школа 37400 3740
ЗОШ 2 Встановлення рекуператорів в 3-х класах початкової школи 38100 3810
ЗОШ 3 Облаштування кабінету  хімії/біології 29658 3000
  Безпечна школа 34000 3400
ЗОШ 4 Облаштування кабінету інформатики 22000 2200
ЗОШ5 Відкрита бібліотека 22000 2200
  Спортивний майданчик 22500 2250
  Віртуальна хімічна лабораторія 22078 2578
  Безпечна школа 33600 3400
ЗОШ6 Рекуператори в кабінет фізики 12700 2300
  Безпечна школа 15910 1591
ЗОШ7 Безпечна школа 33600 3400
ЗОШ8 Дитячі акустичні музичні інструменти 19717 1917
  Безпечна школа 32800 3300
  Навчальний простір для вивчення англійської мови 22500 4000
  Організація змістовної перерви 20083 2000
ЗОШ 9 Wi like English 4031 531
  Кіноклуб «Дитина» 12924 1500
ЗОШ 10 Безпечна школа 17321 3464
  Нові меблі для 1 класу 40800 4260
Новогригорівська ЗОШ Школа – наш дім (оформлення роздягальні) 9000 1000
  Дитячий майданчик 17240 1700

Всього

 

556682

61211

 

    Як зазначив Владислав Невеселий: «Конкурс триває, ми продовжуємо приймати заявки. Будемо дуже вдячні отримати на розгляд проекти ініційовані батьками та самими учнями. Оскільки в рамках нашого конкурсу ми намагаємось: по-перше, запровадити новий підхід до визначення потреб громади через отримання пропозицій саме від людей, а не через вказівки «зверху»; по-друге, забезпечити безпосередню участь громади у виконанні та реалізації свого проекту через власний внесок та самостійне адміністрування, по-третє, конкурс орієнтований не просто на вдосконалення школи як неживої, стаціонарної будівлі, а на забезпечення потреб дітей, які там навчаються! Тому бажаю всім успіху та чекаю на нові та корисні ідеї, що варті реалізації

            Детальніше про умови участі у конкурсі на сайті Фонду громади Возненська в розділі «Конкурси та гранти « http://voznesensk-cf.org.ua/