Як зменшити енергоспоживання у Вознесенській лікарні?

 Міжнародна громадська організація «Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ», Вознесенська міська громадська організація «Агентство економічного розвитку» та міська благодійна організація «Фонд громади Вознесенська» розпочали реалізацію спільного проекту «Зменшення енергоспоживання в будівлях лікарні в м. Вознесенськ». Метою якого є впровадження пілотного  проекту з термомодернізації будівель лікарні в рамках «Плану дій зі сталого енергетичного розвитку м. Вознесенськ», а також популяризація  можливостей «Угоди мерів» як ефективного механізму підвищення енергоефективності територіальних громад.

    21 грудня в ЦРЛ відбулася стартова зустріч щодо проекту «Зменшення рівня енергозбереження в будівлях лікарні в м. Вознесенськ», який реалізується за фінансової підтримки Європейського союзу зі співфінансуванням Вознесенської міської ради. Загальний бюджет Проекту становить 802 853 євро. Його метою є скорочення енергоспоживання в будівлях Вознесенської міської лікарні до 62% за рахунок заміни  системи електропостачання, встановлення світлодіодного освітлення, нової системи вентиляції з рекуперацією тепла, нової системи опалення, заміни вікон та дверей, утеплення фасадів та горищ.

    Проект  «Зменшення енергоспоживання в будівлях лікарні в м. Вознесенськ» передбачає проведення ряду заходів направлених на скорочення споживання ресурсів у лікарні за рахунок запровадження енергоменеджменту будівель, заміни системи електропостачання будівель, встановлення світлодіодного освітлення, встановлення геліоколекторів для забезпечення потреб підігріву води, заходи із зменшення споживання води в будівлях, встановлення нової системи вентиляції для будівель, встановлення нової системи опалення для двох будівель, заміни вікон та дверей у будівлі поліклініки, утеплення фасадів двох будівель та горищ, проведення інформаційної кампанії для персоналу та відвідувачів лікарні щодо ефективного використання енергії та проведення просвітницьких заходів з метою продемонструвати можливості Угоди мерів як ефективного механізму підвищення енергоефективності місцевих громад. 

    Також створюється Ресурсний центр – щоб сприяти підвищенню енергоефективності на рівні житлового фонду та муніципалітету для зниження споживання традиційних видів палива та збільшення частки відновлюваних джерел енергії в енергобалансі міста, надання консультаційної та іншої допомоги у сфері енергоефективності мешканцям міста, головам ОСББ, муніципальним органам влади.

   В рамках діяльності центру здійснюватимусь конкретні просвітницькі заходи такі як «Дні сталої енергії» та «Тиждень сталої енергії» - це регулярні заходи, що проводитимуться Ресурсним центром з енергоефективності, мета яких донести до місцевого населення необхідність підвищення енергоефективності та продемонструвати нові методи її підвищення.

     Проект «Зменшення енергоспоживання в будівлях лікарні в м. Вознесенськ» фінансується Європейським Союзом в рамках Програми Демонстраційні проекти Угоди мерів. Угода мерів – провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Слідуючи цим зобов’язанням підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.