Громада на захисті своїх інтересів

        Питання самовільного будівництва часто торкаються інтересів багатьох громадян, які змушені відстоювати свої права усіма можливими методами. Так, протягом серпня у Вознесенську відбулися декілька вуличних акцій з закликами «Стоп незаконній забудові». Наступним кроком громадських активістів стало зібрання робочої групи для створення механізмів громадського контролю за здійсненням будівництва в місті.

      18 вересня  відбулось засідання громадської ради. В засіданні взяло участь 11 членів громадської ради та 8 учасників, серед яких представників органів місцевого самоврядування – 2, представники організацій громадянського суспільства – 6. Участь в розробці рекомендацій були залучені представники МБО «Фонд громади Вознесенська», ГО «Агентство економічного розвитку міста Вознесенська» , 2- органів самоорганізації населення ОСН «Лідер»  та «Перлина Гаю» та ГО «Центр активності локальної «Сузір’я». В ході проведення заходу обговорювались рекомендації щодо участі громадськості в плануванні і забудові міста підготовлені для Вознесенської міської ради та її виконавчих органів. Учасники заходу детально ознайомились із запропонованими рекомендаціями та проблемами на вирішення яких вони спрямовані та прийняли рішення передати запропоновані зміни на розгляд ОМС. Громадськість пропонує запровадити наступні зміни, з метою підвищення прозорості та зменшення корупційних ризиків в містобудівній сфері шляхом:

 1) внесення змін до Наказу відділу містобудування та архітектури ВМР №6 від 17 лютого 2014 р. «Про створення архітектурно-містобудівної ради» з метою включення до складу ради представників від громадськості: лідерів громадських формувань або голів  ОСН та ОСББ;

 2) внесення на розгляд ради  проекту рішення  «Про внесення змін до рішення №2 від 18.04.2014 р. «Про інформаційний Інтернет портал м. Вознесенська» планується таким чином лобіювати зміни в структурі офіційного сайту міста шляхом включення інформації про об’єкти, що будуються в місті;

3) затвердження міською радою проекту рішення «Про затвердження Порядку демонтажу незаконно встановлених  тимчасових спору на території міста Вознесенська», який би дозволив представникам влади та громадськості спільними зусиллями боротись з незаконно встановленими тимчасовими спорудами та малими архітектурними формами: огорожами, парканами….

   Прийняття вище запропонованих змін дозволить: по – перше, оновлення структури Інформаційного порталу міста Вознесенська, що дозволить в режимі реального часу відслідковувати черговість надання містобудівних умов та обмежень відділом містобудування та архітектури Вознесенської міської ради, таким чином мешканці та громадські  активісти зможу вільно та безперешкодно отримати інформацію про те які саме об’єкти будуються в місті, де вони розташовані та який зовнішній вигляд матимуть. По –друге, розробка та затвердження на місцевому рівні «Порядку демонтажу незаконно встановлених  тимчасових спору на території міста Вознесенська», дозволить встановити чіткі правила гри,  визначити процедуру та відповідальних осіб, які мають стежити за порядком в місті та мати прозорі умови знесення незаконно встановлених споруд. Оскільки, на сьогоднішній день, ситуація в місті виглядає, як не керована, підприємці самовільно займають ласі місця на тротуарах та в зелених зонах, а представники місцевої влади вказують один на одного та бідкаються на відсутність повноважень та процедур необхідних для боротьби з незаконними загарбниками. Наявність міських правил дозволить встановити чіткі межі відповідальності владних суб’єктів, а також впорядкувати роботу тимчасових споруд в місті, що значно знизить корупційні ризики та відіб’є у чиновників бажання брати хабарі за псевдо дозволи для розміщення ТСПП.

Захід відбувся в рамках проекту МБО «Фонд громади Вознесенська» «Участь громадськості у здійснені планування та забудови м. Вознесенська» за фінансової підтримки  БФ «Центр громадських ініціатив», що діє в рамках реалізації проекту «Сприяння зменшенню корупційних проявів на місцевому / регіональному рівні» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.