Конкурс проектів "Безпечна громада" ІІ хвиля
Сучасний світ швидко змінюється. А отже правила для безпечного існування в ньому теж. В останні роки в Миколаївські області значно загострилась проблема поширення наркотиків, погіршилась криміногенна ситуація, збільшилась кількість крадіжок, ДТП на дорогах та відчутно зріз рівень міграції.
Ці та багато інших проблем підштовхують нас до пошуку нових альтернативних підходів до турботи про власну та громадську безпеку. З 2015 року в роботі поліції України активно впроваджується новий принцип діяльності «Взаємодія громади та поліції на засадах партнерства» (сommunity рolicing).
Взаємодія громади та поліції на засадах партнерства – це постійна, партнерська та проактивна співпраця поліції та громади, спрямована на задоволення потреб населення в безпечному середовищі місця їх проживання, на вчасне виявлення, попередження та вирішення проблем та негативних явищ, пов’язаних зі скоєнням правопорушень. В Україні створено законодавче підґрунтя для розвитку стратегії взаємодії поліції з населенням, а також участі органів місцевого самоврядування у забезпеченні та підтримці правоохоронної діяльності, але нам не вистачає на рівні громад практичного досвіду та розуміння, які ресурси та інструменти використовувати, щоб така взаємодія мала позитивний результат для всіх учасників процесу.
Саме тому, за підтримки іменного фонду Невеселого Владислава організовано конкурс проектів «Безпечна громада» метою якого є посилення особистої та громадської безпеки в сільських населених пунктах Миколаївської області та м. Вознесенськ та Южноукраїнськ через розбудову довіри та посилення взаємодії громади й поліції.
Пріоритетами конкурсу є:
- Розвиток добросовісного сусідства та спільної відповідальності за безпеку у власному дворі\вулиці\мікроайоні\громаді;
- Розвиток інфраструктури територій (об’єктів), які відповідатимуть запитам безпеки: встановлення камер відеоспостереження, домофонів, зовнішнього освітлення, дорожніх знаків, облаштування пішохідних переходів, благоустрій територій (ландшафтний дизайн, встановлення дитячих майданчиків …)……..
- Сприяння залученню поліції до спільного з громадою вирішення проблем та реагування поліції на потреби громади.
Обсяги фінансування
Максимальна сума гранту, на яку може претендувати учасник конкурсу – 20 000 гривень. Наданий грант може покривати до 80% вартості проекту. Решта вартості проекту (як мінімум, 20% від загального бюджету проекту) має забезпечуватись власним внеском учасника в грошовій формі.
Додатковою перевагою при оцінці проектів є наявність листа підтримки від Відділу поліції або дільничного офіцера поліції. Перевага надаватиметься проектам, які передбачають впровадження програми «Сусідська варта» при активному залучені жителів.
Знайомитись з інформацією про роботу програми в містах України можливо за посиланнями:
http://dreamkyiv.com/2018/09/susidska-varta/
https://www.telegraf.in.ua/topnews/10073831-10-krokv-do-susdskoyi-varti-vd-kremenchuckogo-osbb.html
Термін реалізації
Проекти, які отримають фінансування, повинні розпочатися не раніше 15 липня 2019 року та завершитися не пізніше 10 серпня 2019 р.
Вимоги до учасників конкурсу проектів
До участі в цьому конкурсі грантів запрошуються учасники, які планують здійснювати діяльність (реалізовувати проекти) на території сільських населених пунктів Миколаївської області та в м. Вознесенськ та Южноукраїнськ:
- Об’єднання співвласників багатоквартирних житлових будинків (ОСББ) та житлово-будівельні кооперативи (ЖБК);
- Органи самоорганізації населення ОСН;
- Ггромадські та благодійні організації ;
- Ініціативні групи мешканців громад;
Для участі у конкурсі Заявник має ОБОВ’ЯЗКОВО організувати та провести з членами ініціативної групи та зацікавленими мешканцями зустріч за участю свого дільничного та представників Фонду. В ході зустрічі учасникам будуть презентовані можливості участі в конкурсі, а також підходи до запровадження програми «Сусідська варта». Заявки від учасників, які не провели вищезазначену зустріч розглядатись не будуть. Запрошення представників Фонду на участь у зустрічі приймаються за телефоном Роман 0979923394.
Осатаній термін подання заявок – 10 липня 2019 р.
Процедура подачі заявок
Для участі в конкурсі необхідно підготувати і подати проект на грант за аплікаційною формою. Працівники Фонду консультують заявників і надають загальну інформацію щодо написання проектів. Разом із заповненою аплікаційною формою необхідно подати:
- Лист підтримки реалізації проекту на ім’я Невеселого Владислава з підписами не менше 40% жителів будинку, вулиці чи громади (в залежності від території на яку поширюється проект).
- Схема погодження розташування відеокамер дільничним офіцером поліції (в разі, якщо проект передбачає встановлення відеоспостереження).
- План Безпечний двір, вулиця, район в разі наявності.
Отримати аплікаційну форму можна на сайт Фонду громади Вознесенська http://voznesensk-cf.org.ua в розділі Конкурси/Гранти. Заявки в електронному вигляді приймаються до 17:00 10 липня на електрону адресу nevesely@ukr.net з обов’язковою позначкою в темі листа «Конкурс Безпечна громада» назва вашого населеного пункту____________ . Визначення переможців конкурсу відбувається незалежною громадською конкурсною комісією, оголошення переможців буде проведено 15 липня 2019 р.
Грантовий конкурс проводиться Фондом громади Вознесенська за результатами конкурсу проектів «Школа фондів громад» в рамках фінансування Угоди про грант між Фондом Ч.С. МОТТА та ІСАР «Єднання».