Молодіжний Форум «Думай! Мрій! Дій!» 15 листопада 2013 р.

        Мета проведення Форуму - створення сприятливих умов для розвитку творчого та соціального потенціалу молоді Миколаївської області, проведення занять в сфері неформальної освіти,  обговорення  та обмін кращими  практиками щодо активної участі молоді у житті громади, а також демонстрації позиції соціально активної молоді (волонтерська діяльність, рівний доступ до освіти соціальних груп молоді, активність у соціумі, подолання регіональних та національних стереотипів, євроінтеграція ) та сприяння творчій самореалізації молоді шляхом розробки та подальшої реалізації власних соціальних ініціатив.

            Проведення Форуму «Думай! Мрій! Дій!» відбувається за фінансової підтримки Департаменту освіти, науки та молоді Миколаївської обласної державної адміністрації.

 

Програма форуму

8:30      Початок реєстрації.

9:00      Офіційне відкриття Форуму, промови, вітальні слова запрошених гостей.

9:15     Формально неформальне знайомство.

9:45      Презентації “успішних історій ” у форматі ПечаКуча

У ході Форуму заплановано провести презентацію історій успіху 10  молодіжних проектів: місцевих, українських та міжнародних. Формат ПечаКуча передбачає, що автор по черзі показує 20 слайдів по 20 секунд кожен, супроводжуючи їх коментарями. Слайди змінюються автоматично. Уся презентація триває 6 хвилин 40 секунд, а наступні 6,40 хвилин даються для питань, відповідей та обговорення. Формат «Печа-куча 20×20» дозволяє зробити презентації короткими та динамічними. 20-секундне обмеження не дозволяє говорити забагато.

 

11:00  Соціальна лабораторія – Польовий етап.

            Планується розділити учасників форуму на 7 груп по 7 осіб в групі, кожна група отримує завдання опитати, як можна більше мешканців міста за відведений час та з’ясувати, щоб зробили мешканці для свого міста маючи в розпорядженні 10 000 грн. Усі відповіді мають бути записані та систематизовані. В ході опитування молоді люди мають відібрати найбільш цікаві та яскраві ідеї з якими будуть працювати в другій половині форуму.   

 

13: 00  ОБІД

 

14: 00   «Біржа ідей»

            Кожна група узагальнює результати польового етапу та готує «рисовану інфографіку» на тему 10 000 грн. для добробуту громади. Також, шляхом відкритого голосування та обговорення, кожна з груп обирає свою соціальну ідею з переліку отриманих відповідей від мешканців міста (або пропонує свою) над якою буде працювати в ході наступної сесії.

 

14:30 «Світове кафе»

«Світове кафе» — всесвітньо відома технологія, яка дозволяє залучити у процес обговорення колективний інтелект учасників і закликає до багаторівневого діалогу.За кожним 7 робочих столиків буде закріплено одну з обраних учасниками ідей та незмінного господаря столика відповідального за роботу групи та презентацію ідеї. Після чого буде розпочата робота над підготовкою соціального проекту (проблема, ціль, робочий план, бюджет, результати). Через кожні 10 хвилин відбуватиметься зміна учасників робочої групи,  за 1 годину 10 хвилин відбудеться 7 змін учасників таким чином, що кожен учасник мав змогу попрацювати над кожною з 7 ідей. 

 

16:00  Панельна дискусія за участю міського голови Лукова В.Д., посадових осіб ОМС та депутатів міської ради на тему «Соціальні ініціативи молоді для розвитку громади»

            Презентація учасниками форуму інфографіки на тему «10 000 грн. для добробуту громади» та результатів роботи «Світового кафе» над 7 соціальними проектами.

 

17: 00 Закриття форуму, підбиття підсумків, окреслення планів на майбутнє.